alexandrite lazer epilasyon

Arion kılı seçici bir şekilde yok eden, etraftaki dokuya zarar vermeyen “burst” teknolojisine sahiptir.

 Burst Modu; Tek lazer atışını birkaç küçük atışa böler. Bu küçük atışlar arasındaki zaman aralığı epidermisin ( cildin ) ısıyı iletmesine imkan tanır. Epilasyondaki hedef yapı (saç kökü) ısıyı epidermis kadar hızlı iletmediği için, burada biriken ısı, kıl yapısına kalıcı zararlar verir. Hastalar için bu prosedür mükemmel sonuç ve maksimum cilt koruması demektir.

 Kliniğimizde Arion Lazer’in en son teknolojisi olan; New Arion 2 ( with scanner ) Alexandrite kullanılmaktadır.

 Neden New Arion 2 ( with scanner ) Alexandrite ?

-Burst Mode teknolojisi ile lazer darbesi, insan biyolojisinin hissedemeyeceği aralıklarla, her burst atış için 4 lazer darbesine bölünerek verilir. Bu ise epidermisde kalıcı yanıklara, izlere sebep olmayı engeller. Dokunun soğumasına izin verir böylece doku artık kolayca yeni lazer darbesine hazır hale gelir. Dışarıdan soğutma sayesinde de, doku sağlığı, konforu sağlanmış olur.

-Burst Mode teknolojisi sayesinde, cihazın kendisi de ısınmaz. Aşırı ısınmaktan kaynaklanan arızaların da önüne geçilmiş olur ve cihaz sürekli kullanılabilir. 

-Burst Mode teknolojisi sayesinde çok daha az acı ile işlem tamamlandığı gibi, cilt ( I – IV ) arası olan herkese uygundur.

-Burst Mode long pulse seçeneği sayesinde koyu cilt tiplerine de rahatça, güvenli şekilde uygulanabilir.

-Burst Mode short pulse seçeneği ile incelmiş tüylerin epilasyonunda kalıcı yönde başarıya ulaşılır.

-Saniyede 5 atış hızıyla 60X65 mm.lik alanı tarayan “scanner system” ( tarayıcı sistem ) ile sınıfının en hızlı ve en güvenli lazeridir.

-Scanner denilen robotik tarayıcı ile hem hasta hem de operatör konforu üst seviyeye ulaşır.

-Scanner taramasında lazer spotları yanyana değil, robotik taramayla rastgele dağılımla yapılır ki, bu yine epidermisin yanmasını engeller. Kısa sürede çok daha fazla kıl köküne ulaşılmasını sağlar.

-Kalıcı sonuçlar için 4-5 seans yeterlidir.

Kliniğimizde Uzm.Dr.A.Demet Aşkın tarafından kişi muayene edilip uygun seanslar belirlenir ve program oluşturulur.